ویژه برنامه «زیست کتابخانه‌ای»

مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۵ به مناسبت گرامی‌داشت بیست و نهمین دوره هفته کتاب و کتاب‌خوانی و با مشارکت شبکه کتابخانه‌های عمومی شهر تهران، با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی در میان کودکان و نوجوانان، ویژه برنامه «زیست کتابخانه‌ای» از جمله برنامه‌های بسته‌ی «کتاب سایبان شهر» را به همت کتابخانه فردوس و به صورت فراگیر در سطح کتابخانه‌های عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می‌کند.

«زیست کتابخانه‌ای» با شعار «بیایید فرزندانمان را از همان کودکی با کتابخانه ها آشنا سازیم»، از ۲۴ آبان با حضور مجید قناد مجری محبوب و سرشناس کودک و نوجوان تلویزیون، به عنوان سفیر کتاب اجرا و در بستر شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود که شامل ۳ تولید تصویری به شرح ذیل است:

ـ زیست کتابخانه‌ای: در این محصول اهمیت کتابخانه و ضرورت وجود آن و دسترسی آسان به کتاب‌های مختلف برای کودکان و نوجوانان تشریح می‌شود.

ـ سراپا گوش شوید و گوش دهید: در این محصول نحوه گوش دادن و خواندن کتاب به کودکان و نوجوانان آموزش داده می‌شود.

ـ کتاب محبوب من: این محصول در پاسخ به این پرسش که کتاب‌ها با یکدیگر چه تفاوتی دارند؟ و کتاب محبوب من چه کتابی است؟ و چگونه می‌توانم آن را به دیگران معرفی کنم؟ تولید می‌شود.

در این بخش از کودکان دعوت شده که در قالب یک ویدیوی کوتاه، کتاب محبوب خود را معرفی کرده و تا ۳۰ بهمن ماه سال‌جاری به شماره ۰۹۳۶۹۹۵۱۲۶۸ واتساپ کنند؛ به بهترین ویدیوها جوایز ارزنده‌ای اهداء خواهد شد.

علاقه‌مندان به بهره‌مندی از بخش‌های مختلف برنامه «زیست کتابخانه‌ای» می‌توانند به آدرس اینستاگرام zist-ketabkhanei و هم‌چنین صفحه اینستاگرام فرهنگ‌سرای فردوس به نشانی ferdosfarhangsara و دیگر صفحات مجازی مراکز فرهنگی هنری منطقه ۵ و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.