ویژه برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری برای هفته کتاب

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، سید علیرضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برنامه‌های این سازمان در بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی را تشریح کرد و گفت: شیوع بیماری کرونا و اهمیت قرنطینه خانگی، فرصتی مناسب برای افزایش سرانه مطالعه در جامعه ایجاد کرده است. در این راستا سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با دارا بودن بزرگترین شبکه متمرکز کتابخانه‌ای در شهر تهران، در هفته کتاب امسال برنامه‌های متنوعی در حوزه تأمین منابع کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی تدارک دیده است.
وی اضافه کرد: به‌روزرسانی و تأمین منابع کتابخانه‌ها، اهدای کتاب‌های کمک‌آموزشی انتشارات قلم چی، تقدیر از کتابداران و روسای کتابخانه‌های سازمان، آیین نام‌گذاری کتابخانه دکتر طوبی کرمانی، آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری سازمان با شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه به منظور راه‌اندازی کتابخانه سیار، از جمله برنامه‌های این سازمان در هفته کتاب امسال است.  
فاطمیان‌پور افزود: پویش ۲۰۲۰ در چند گام و در قالب تبلیغات محیطی و پخش تیزرها و برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی در رسانه ملی و همچنین بیلبوردها و پرتابل‌های شهری، به منظور «نهادینه‌سازی ساعت ۲۰ به عنوان ساعت کتابخوانی خانواده‌ها» از دیگر اقدامات ترویج فرهنگ کتابخوانی این سازمان است که از هفته کتاب شروع و تا پایان سال ادامه خواهد داشت. همچنین با راه‌اندازی پویش در شبکه‌های اجتماعی و دعوت از مسئولان، شخصیت‌ها، نویسندگان، هنرمندان و مشاهیر به پیوستن در این پویش و معرفی کتاب‌های مناسب برای مطالعه، از شهروندان دعوت می‌شود که ساعت ۲۰ هر شب ۲۰ دقیقه را به امر مهم مطالعه اختصاص دهند.
وی تصریح کرد: توزیع بسته‌های کتاب و اقلام بهداشتی در مناطق محروم و کم برخوردارِ شهر تهران در قالب برنامه‌های جهادی با مشارکت مدیریت‌های فرهنگی هنری مناطق ۶، ۱۸، فرهنگ‌سرای انقلاب اسلامی و حوزه مقاومت بسیج سازمان و همچنین حضور و استفاده از ظرفیت کانون‌های جهادی مرکز مشارکت‌های فرهنگی هنری و کتابداران، از دیگر برنامه‌های هفته کتاب است. با اجرای این طرح، توزیع بسته‌های هدیه کتاب و اقلام بهداشتی در روستاهای حومه شهر تهران انجام خواهد شد. 
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری در پایان گفت: افزون بر این برنامه‌ها، کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در هفته کتاب سال جاری نیز از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه، ۲۰۹ عنوان برنامه محله‌ای- منطقه‌ای در قالب کتاب‌دان و… با محوریت فضای مجازی را اجرا خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *