موج سوم پویش کتاب‌خوانی کتاب‌شارژ با «آن مرد با باران می‌آید» آغاز شد

سومین دوره پویش کتاب‌خوانی «کتاب شارژ» با محوریت کتاب «آن مرد با باران می‌آید» همزمان با آغاز دهۀ فجر آغاز می‌شود.

به گزارش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سومین دوره پویش کتاب‌خوانی «کتاب شارژ» با همکاری انتشارات کتابستان معرفت، مرکز رسانه‌ای شیرازه و مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران از ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ آغاز می‌شود و تا ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ادامه دارد.

جوایز نقدی این دوره از پویش مطالعاتی «کتاب شارژ» بیش از ۲۰۰ میلیون ریال است که به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

این دوره از پویش کتاب‌خوانی «کتاب شارژ» با محوریت کتاب «آن مرد با باران می‌آید» به قلم وجیهه سامانی برگزار خواهد شد. این کتاب داستان زندگی پرماجرای خانواده‌ای از طبقه متوسط در دوران نهضت اسلامی مردم ایران را روایت می‌کند و وقایع آن در مقطع هفدهم شهریور تا بیست ‌و ششم دی‌ماه ۵۷ رخ می‌دهد. راوی و شخصیت اصلی این داستان، بهزاد، نوجوانی ۱۳ ساله است و نویسنده داستانی جذاب و پرکشش را برای مخاطب به نگارش درآورده است.

این کتاب در سال ۹۷ در جشنواره شهید اندرزگو مورد تقدیر قرار گرفت و در سال ۹۸ نیز به تقریظ رهبر انقلاب مزین شد. متن تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «آن مرد با باران می‌آید» به این شرح است:

بسمه تعالی

بسیار خوب و هنرمندانه و پرجاذبه نوشته شده است. تصویری که از ماه‌های آخر مبارزات نشان می‌دهد، درست و روشن و واقعی است. به گمان من همه جوان‌ها و نوجوان‌های امروز به خواندن این کتاب و امثال آن نیاز دارند. از نویسنده کتاب باید تقدیر و تشکر شود ان‌شاءالله.

  • گفتنی است علاقه‌مندان برای تهیه کتاب می‌توانند عدد ۳ را به شماره ۵۰۰۰۵۴۶۰ ارسال کرده و یا از کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور تهیه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.