خوانش و معرفی کتاب‌های کودک و نوجوان در باشگاه کتابخوانی «۱۰۰ تایی‌ها»

فرهنگ‌سرای رویش و مدیریت امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با هدف نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در گروه سنی کودک و نوجوان، باشگاه کتابخوانی «۱۰۰ تایی‌ها» را برگزار می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، باشگاه کتابخوانی «۱۰۰ تایی‌ها» با هدف استفاده مطلوب از اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در فصل تابستان و جلوگیری از فاصله افتادن بین کودکان و نوجوانان با کتاب و مطالعه برگزار می‌شود.
در این طرح کودکان و نوجوانان در طول سه ماه تابستان با مطالعه حداقل ۴۰ و حداکثر ۱۰۰ نسخه کتاب به باشگاه کتابخوانی «۱۰۰ تایی‌ها» می‌پیوندند.
علاقه‌مندان از دو طریق می‌توانند در باشگاه عضو شوند و در مسابقه شرکت کنند:
افرادی که تعداد کتاب مورد مطالعه را ندارند، با مراجعه به کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری ضمن عضویت رایگان در باشگاه کتابخوانی «۱۰۰ تایی‌ها»، تنها با ارائه کارت عضویت خود نسبت به امانت کتاب اقدام می‌کنند.
افرادی که تعداد کتاب مورد مطالعه را دارند، پس از عضویت در باشگاه از طریق عضویت در یکی از کتابخانه‌های سازمان و مطالعه کتاب‌های مورد علاقه و در دسترس خود، با تکمیل نمون برگی که حاوی اطلاعات کتاب و برداشتی از آن است، در مسابقه شرکت می‌کنند.
جوایز اعضایی که ۸۰ تا ۱۰۰ نسخه کتاب مطالعه کرده‌اند کمک‌هزینه خرید دوچرخه به مبلغ ۲۰ میلیون ریال، اعضایی که ۶۰ تا ۷۹ نسخه کتاب مطالعه کرده‌اند جایزه نقدی ۷ میلیون ریالی و اعضایی که ۴۰ تا ۵۹ کتاب مطالعه کرده‌اند، جایزه نقدی ۴ میلیون ریالی خواهد بود که در هر گروه ۱۰ نفر به قید قرعه انتخاب می‌شوند.
علاقه‌مندان می‌توانند در طول تابستان کتاب‌های مورد نظر را مطالعه کنند و نمون برگ‌های تکمیل‌شده خود را به یکی از کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تحویل دهند و یا به پست الکترونیکی BK100ta@gmail.com  ارسال کنند.
  • همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه اینستاگرام باشگاه به نشانی  bk100ta@ مراجعه کنید یا با شماره تلفن ۶۶۰۸۰۰۶۳ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *