بسته مجازی «کتابخوانان کوچک» برگزار می‌شود

در راستای غنی ­سازی اوقات فراغت کودکان؛ بسته مجازی «کتابخوانان کوچک» برگزار می ­شود.

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۵ از برگزاری بسته مجازی کتاب کودک با عنوان «کتابخوانان کوچک» از ویژه برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در روزهای شیوع ویروس کرونا و خانه‌نشینی شهروندان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرهنگ‌سرای فردوس، زهرا اشرفی مدیر فرهنگی هنری منطقه ۵ ضمن تبریک فرارسیدن سال نو و دعوت جدی از مردم جهت حضور در منازل خود با شعار محوری «خانه همیشه امن است»، از برگزاری بسته مجازی کتاب کودک تحت عنوان «کتابخوانان کوچک» خبر داد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تاکید بر حضور شهروندان در خانه‌های خود، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت اعضای خانواده به ویژه کودکان و نوجوانان در این روزها و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، اقدام به برگزاری ویژه برنامه‌های متنوع در بستر فضای مجازی نموده است.
وی در ادامه افزود: یکی از این برنامه‌ها در قالب بسته مجازی کتاب کودک تحت عنوان «کتابخوانان کوچک» است که به همت فرهنگ‌سرای فردوس در ۴ محور در حوزه کتاب و کتابخوانی از تاریخ دوم تا ۳۱ فروردین‌ماه با شعار «می‌آید از پس چه خبرها؟ سلامتی…» از سروده‌های حامد عسگری و نیز «#سالمو_مبارک» برگزار خواهد شد.

اشرفی در تشریح  ۴ محور اجرایی این برنامه، جزییات هر یک از آن‌ها را به شرح ذیل اعلام کرد:

۱-«کتاب خوانان کوچک»: دعوت از مخاطبان کودک برای خوانش کتاب‌های مورد علاقه و ارسال برای انتشار در فضای مجازی اینستاگرام؛

۲-«با من بخوان»: انتشار فیلم خوانش نویسندگان مطرح ادبیات کودک از بخش‌هایی از کتاب‌های خود و تشویق کودکان به مطالعه در فضای تعطیلات خانه نشینی کرونایی؛

۳- «کتاب گراف»: معرفی ۱۴ کتاب مفید و جریان‌ساز برای مطالعه نوروزی در قالب اینفوگرافی متحرک به انتخاب نویسندگان، کارشناسان چهره حوزه کتاب کودک و….

۴«من و کتاب»: ارسال عکس کودکان در کنار کتابی که خوانده‌اند برای انتشار در صفحه اینستاگرام پویش

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۵ در پایان از تمامی علاقه‌مندان به بهره‌مندی از این برنامه‌ها و نیز شرکت در پویش‌های اعلام شده درخواست کرد تا به صفحه اینستاگرام سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به نشانی farhangsara@  و نیز صفحه فرهنگ‌سرای فردوس به نشانی ferdos.farhangsaraa@  و برای کسب اطلاعات بیشتر به رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری به آدرسfhnews.ir مراجعه کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *