برگزاری « تکیه کتاب » نمایشگاه مجازی کتاب‌های عاشورایی

برگزاری «تکیه کتاب» توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

نمایشگاه مجازی کتاب‌های عاشورایی کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران راه اندازی شد.

عباس باباخانیان، سرپرست مدیریت کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از برگزاری نمایشگاه مجازی با موضوع معرفی “کتاب‌های عاشورایی” به مناسبت فرارسیدن ماه‌های محرم و صفر خبر داد و گفت:

نهضت عاشورا آثار معنوی و تربیتی فراوان داشته و دارد و همچنین تاثیری که حادثه کربلا در اندیشه و رفتار مسلمانان و حتی غیر مسلمانان برجای گذاشته تا آخرین لحظه زندگی بشر استمرار خواهد داشت؛ بدلیل اینکه واقعه عاشورا یک حادثه نیست، یک تفکر است. حال یکی از بهترین راه‌های شناخت و درک درست از تفکر نهفته در واقعه عاشورا، مطالعه کتاب‌های موجود در این زمینه است. از طرفی استقبال جامعه مخاطب کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از این کتاب‌ها، نشان دهنده میزان علاقه‌مندی به این حوزه و ظرفیت‌های موجود در میان مخاطبان آن است.

وی افزود: در واقع «تکیه کتاب»، نمایشگاه مجازی کتاب‌های عاشورایی است که در آن فهرستی از آثار موجود در کتابخانه‌های سازمان با محوریت حضرت سیدالشهدا (ع) و واقعه عاشورا می‌باشد و تمامی شهروندان محترم می‌توانند تحت شبکه یکپارچه کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، به منابع فوق دسترسی پیدا کنند.

نمایشگاه مذکور در ۲ بخش شامل کتاب‌های “کودک و نوجوان” و “بزرگسال” در نظر گرفته شده است.

دانلود فهرست نمایشگاه مجازی کتاب های عاشورایی “بزرگسال”

دانلود فهرست نمایشگاه مجازی کتاب های عاشورایی “کودک و نوجوان”

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ٩۶۶۵٣۴۶٢ تماس حاصل نمایید.

گفتنی است سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، دارای ۱۱۰ کتابخانه در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران می‌باشد که شهروندان محترم با عضویت در نزدیکترین کتابخانه محل سکونت خود می‌توانند از خدمات و امکانات کلیه کتابخانه‌های این سازمان به صورت رایگان استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *