استقبال شهروندان از برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری در فضای مجازی

سید علیرضا فاطمیان پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گزارشی از روند اجرای برنامه‌های این سازمان در ایام نوروز ۹۹ ارائه کرد و گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا و از آنجایی که مأموریت سازمان فرهنگی هنری برگزاری برنامه و ارائه خدمات آموزشی است، این خدمات به شکلی تغییر کرد که به صورت مجازی انجام شود و نیازی به حضور فیزیکی شهروندان نباشد.
وی افزود: خدمات فرهنگی‌ای که سازمان دارد از جمله خدمات کتابخانه‌ای به سمت خدمات مجازی رفت، به این معنا که در حوزه کتاب برنامه‌های متنوعی طراحی شد و کتابخانه دیجیتال سازمان فرهنگی هنری نیز فعال‌تر از پیش شد. کلاس‌های آموزشی نیز یکی از فعالیت‌های جدی سازمان است که مردم سال‌هاست در آن حضور پیدا می‌کنند. با تعطیلی کلاس‌ها، جشنواره خدمت راه‌اندازی شد و با بهره‌گیری از ظرفیت مربیان مجرب آموزشی، این دوره‌ها به صورت مجازی در حال برگزاری است. تا کنون حدود ۵۰۰ محتوای آموزشی تولید و در فضای مجازی منتشر شده است.
فاطمیان پور اظهار کرد: ویژه‌برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری به مناسبت نوروز با عنوان کلی «می‌آید از پسِ چه خبرها؟ سلامتی…» نیز آغاز به کار کرد و عمدتاً در فضای مجازی در حال اجراست. «کتابخوان کوچک»، «یه لقمه کتاب»، «حس خوب»، «چاردیواری»، «تخته سفید»، «مدافعان سلامت»، «رنگ رنگ تا پیروزی»، «پیک شادی»، «سه رنگ سربلندی»، «بیداری زمین» و «ترحیم مجازی» عناوین تعدادی از این برنامه‌هاست.
وی در پایان با اشاره به استقبال شهروندان از این برنامه‌ها عنوان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر هیچ ارتباط حضوری‌ای بین ما و شهروندان وجود ندارد، تنها راه ارتباط گرفتن با مردم فضای مجازی است. خوشبختانه استقبال بسیار خوبی شکل گرفته و امیدواریم شهروندان بتوانند با خدمات سازمان فرهنگی هنری در فضای مجازی به خوبی آشنا شوند و استفاده کنند. استقبالی که در فضای مجازی می‌شود، مجموعاً پرشورتر از استقبال در فضای حقیقی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *